Першим бути – це завжди відповідально.
Визначати і установлювати нові
стандарти і тенденції правило ВФЕУ!
За час свого створення вуз пройшов дорогу від новоствореного інституту регіональної економіки в орендованих приміщеннях, де головним чином викладачі-сумісники вели заняття зі студентами трьох спеціальностей «Правознавство», «Облік і аудит», «Менеджмент і інформаційні системи» до вищого навчального закладу, який має статус класичного університету, який постійно розвивається, має власну сильну матеріально-технічну базу, висококваліфікований професорсько-викладацький склад.

1995р.
Історія створення інституту регіональної економіки та управління бере свій початок з цього року, виділившись з філії Чернігівського інституту регіональної економіки й почавши функціонувати як самостійний вищий навчальний заклад. На сьогодні він є першим і єдиним на Вінниччині самостійний вищим економічним навчальним закладом приватної форми власності.
Інститут пройшов державну реєстрацію і занесений до державного реєстру вищих закладів освіти України (свідоцтво про реєстрацію № 20115030, ліцензований і акредитований за третім освітньо-кваліфікаційним рівнем, ліцензія № 005933).
Вінницький інститут регіональної економіки та управління розпочав проводити навчання з найбільш сучасних спеціальностей.
Лютий 1995 р. на засіданні Вченої ради інституту було прийнято рішення про створення кафедри «Правознавства» для підготовки молодших спеціалістів права. Спочатку кафедра називалась кафедрою гуманітарних і правових дисциплін, а першим її завідувачем був Бондар В.І.

1996 р.
У серпні цього року за наказом ректора Вінницького інституту регіональної економіки і управління Білоконного Петра Григоровича була створена кафедра «Облік і аудит». Першим керівником утвореної кафедри став професор Дубінін Олексій Артемович – доктор філософії в економічних науках.
Ринкова економіка потребує щоб керівні посади обіймали люди, які вміють працювати в команді і досконало розуміють відповідальність перед колективом, тому саме в цей час була створена кафедра «Менеджмен і інформаційні системи», під керівництвом кандидата економічних наук, професора Арапової В.І.

1998 р.
У вузі відбувся вже перший випуск юристів і бакалаврів з економіки. Це свідчить про те, що наш навчальний заклад набирає розвитку, а його імідж на Вінниччині дедалі зростає. Вуз отримав право видавати дипломи державного зразка за третім освітньо-кваліфікаційним рівнем – спеціаліст, став членом Асоціації вищих закладів освіти України недержавної форми власності.
У цьому ж році розпочата видавнича діяльність державною реєстрацією газети вузівські вісті. З появою та подальшими випусками газети, ректорат інституту пов'язує надії на більш успішне вирішення проблемних завдань, що стоять перед вузом. Із року в рік відбуваються суттєві позитивні зміни.
1 вересня 1998р.була створена кафедра «Філології», виокремившись із кафедри гуманітарних дисциплін, завідувачем кафедри стала кандидат філологічних наук, доцент Осадчук Марія Луківна.
При Вінницькому інституті регіональної економіки та управління, з метою підготовки науковців з економіки, менеджменту була відкрита цільова аспірантура.
Для забезпечення потреб ринку праці висококваліфікованими економістами на факультеті були створені всі умови з надання другої вищої освіти особам, які вже мали диплом спеціаліста. Деканом цього факультету з 1995 року по 1998 рік була Попова Н. Продовжили традиції та надбання факультету Шепітко Г.Ф. та Баранецька Л.М.
2001 р.
В освітянській галузі конкуренція набирає обертів. Боротьба за лідерство серед вищих навчальних закладів загострюється. Досвід у надані освітянських послуг показує, що лідером у плані підготовки фахівців вищої кваліфікації і конкурентоспроможних на ринку праці може бути той вищий навчальний заклад, який спроможний вести підготовку спеціалістів найвищої кваліфікації і компетентності, тому створюється кафедра фінансів та економічної кібернетики, які відграють певну роль у проведені наукових досліджень з питань ефективного розвитку економіки та підприємництва.
2001 рік був чи не найзнаменнішим в історії ВІРЕУ.
У Києві відбувся фінал VІІ Міжнародного Рейтингу «Золота Фортуна», де високими нагородами було відзначено визначних політиків, достойних керівників підприємств, найкращих представників української науки і культури. Фіналістом став і наш інститут, а ректор, академік Білоконний П.Г. нагороджений орденом «За трудові досягнення» IV ступеня.

Травень
За результатами рейтингу серед 370 вищих навчальних закладів України інститут регіональної економіки та управління ввійшов до 20 кращих вузів України та нагороджений дипломом з підвищення якості сучасної освіти.

Жовтень
Ректора Білоконного П.Г. обрано делегатом ІІ Всеукраїнського з'їзду працівників освіти, на якому було розглянуто питання сучасного стану освітянської галузі та визначено перспективи розвитку на початок ХХІ століття.
Листопад
Податковою адміністрацією України нагороджено ректора нашого інституту П.Г. Білоконного за особистий внесок у розвиток навчальних закладів України Почесним дипломом Українського Фонду науково-економічного та юридичного співробітництва.
2002 р.
У Будинку вчителя відбулася урочиста церемонія нагородження учасників іміджевого альманаху «Ділова Україна ХХІ століття». Оргкомітет нагородив Вінницький інститут регіональної економіки та управління, як провідний навчальний заклад, Дипломом за вагомий внесок у справу творення позитивного іміджу незалежної України.
Присвоєно звання «Відмінник освіти України» ректору, академіку Білоконному П.Г. за створення на базі інституту міцних підвалин розвитку нових форм та методів організації та проведення навчання, які забезпечують активізацію пізнавальної діяльності студентів, розвиток їх творчих здібностей, самостійність мислення, прагнення займатися науково-дослідною роботою, формування глибоких духовних потреб особистості, загалом, підвищення якості підготовки спеціалістів згідно сучасними потребами суспільства.
У цьому ж році Інститут регіональної економіки та управління увійшов до складу 10 кращих економічних вищих закладів України та нагороджений дипломом лауреата.

Митрополит Київський і всієї України Предстоятель Української Православної Церкви Блаженнійший Володимир нагородив Грамотою та Знаком Ордена «Почесна Медаль» ректора Вінницького інституту регіональної економіки та управління Білоконного Петра Григоровича за значний внесок у розбудову України, заслуги перед українським народом та Українською Православною Церквою і за благодійну діяльність.
2003р.
5 січня 2003р. сформована кафедра «Інформаційних систем та технологій», очолив кандидат технічних наук, доцент Ревенок Віктор Іванович. Науковці кафедри удосконалюють сучасні засоби навчального процесу для зразкового навчання студентів.
2005р.
Ректор університету академік П.Г. Білоконний визнаний у наукових колах США людиною року.

Контингент студентів збільшено до 2 тисяч чоловік.
Ще однією значною подією цього року було створення Економіко-правового ліцею при Вінницькому фінансово-економічному університеті – тип навчального закладу, що забезпечує взаємодію, розширює зв’язки шкільної освіти з освітянською системою ВНЗ, закладає підвалини майбутнього творчого студента, який готовий поринути в науково-дослідницьку діяльність, аби стати в майбутньому справжнім фахівцем.

Навчально-виховна діяльність ліцею будується у відповідності до Статуту та правил внутрішнього розпорядку Вінницького фінансово-економічного університету.
2007 р.
Серед 123 вищих навчальних закладів України приватної форми власності ІІІ – ІV рівня акредитації фінансово-економічний університет за рейтингом посів 28 місце. Університет увійшов до десяти кращих вищих економічних закладів України.
Гайсинська районна державна адміністрація та Гайсинська районна рада висловлюють щиру вдячність ректору Білоконному П.Г. за високий інтелектуальний рівень студентів Вінницького фінансово-економічного університету.
2008 р.
Університету 15 років! Це вік процвітання, енергії та юнацького запалу, коли університет міцно стоїть на «ногах», коли є вагомі надбання та сформовано певні традиції.
На освітянському ринку став провідним ВНЗ Подільського краю з підготовки фахівців за IV рівнем акредитації з освітньо-кваліфікаційних рівнів – від молодшого спеціаліста до магістра – в галузях економічної кібернетики, обліку і аудиту, менеджменту, фінансів і кредиту, правознавства. Відкрита перепідготовка фахівців і підвищення кваліфікації за формою другої вищої освіти. В університеті створені всі необхідні умови щоб стати фахівцем відповідно до сучасних вимог ринку праці ХХІ століття. Університет має власні приміщення загальною площею 18,5 тис.кв.м. з яких на одного студента площа навчально-лабораторного типу складає 13,2 кв.м. До послуг студентів бібліотека та читальна зала, площею 310 кв.м. з бібліотечним фондом більше 110 тис. примірників, комп’ютерні класи, а також сучасний спортивно-оздоровчий комплекс, студентське кафе, актова зала. Але найголовніше – це творчий професорсько-викладацький колектив.
Під час урочистого засідання з нагоди 15-річчя Асоціації ректор Вінницького фінансово-економічного університету, професор Петро Григорович Білоконний нагороджений почесною відзнакою «За духовне відродження нації».
Вчена рада університету рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України отримує право розглядати питання щодо присвоєння науково-педагогічним працівникам вченого звання доцента.
2009 р.
Створений економіко-правовий коледж, заступником директора якого являється Літинська Альона Миколаївна.
Це структурний підрозділ Вінницького фінансово-економічного університету, який здійснює підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем – молодший спеціаліст на основі повної загальної середньої освіти. Підготовка фахівців ведеться за такими спеціальностями: «Правознавство», «Організація виробництва», «Фінанси і кредит», «Інформаційна діяльність підприємства».
2011 р.
Головною подією цього навчального року являється відкриття студентського гуртожитку на 400 місць.
На протязі навчального року було підготовлено і отримано гриф МОН на навчальні посібники:
Боковець В.В., Медецька С.П., Цаль І.І., Драбаніч А.В. – «Підприємництво»;
Боковець В.В., Кащук Н.І.. – «Методологія і організація наукових досліджень»
Киш Л.М., ЖуковаО.А. – «Організація і методика економічного аналізу»
Акулов М.Г., Драбаніч А.В., Євасть Т.В., Помірча О.М., Жукова О.А., Юрчишена Л.В., Цаль І.І. – «Економіка праці і соціально трудові відносини»
Крупельницька І.Г. – «Звітність підприємств»
Науково-дослідна, методична, виховна робота була організована та проводилась з перших днів існування вузу, змінюючись з року в рік організаційно та якісно.

Гортаючи сторінки історії нашого навчального закладу, ми з великою вдячністю згадуємо, що найперша з них написана за ініціативою енергійної і далекоглядної особистості, доктора економічних наук, академіка Петра Григоровича Білоконного.
Серед беззаперечних здобутків є власна матеріально-технічна база, високоосвічені кадри, які забезпечують плідну науково-методичну та виховну діяльність, запроваджують новаторські інноваційні підходи до організації навчального процесу, а також здобуття авторитету провідного освітнього центру Вінниччини. Пріоритетом університету є підготовка конкурентоспроможних та конкурентоздатних фахівців вищої школи на ринку праці.