На думку експертів ринку праці, все частіше шукачі шукають роботу в іншому, не рідному місті, і все більше фахівців демонструють готовність до переїзду заради успішної кар'єри. Як шукати роботу в чужому місті, і які важливі моменти врахувати, щоб працевлаштування виявилося успішним?
Можна говорити про дві стратегії пошуку роботи в іншому місті.Перша. Спочатку ви шукаєте роботу, і переїжджаєте, коли є тверді домовленості з роботодавцем.
Ця схема сама надійна та вигідна з кількох причин:
Ви шукаєте роботу, залишаючись працевлаштованим. Для роботодавця це завжди плюс - вище цінуються претенденти в статусі працюючих, ніж безробітні.
Ви забезпечуєте себе матеріально і більш-менш упевнені в найближчому майбутньому з фінансової точки зору.
У вас є можливість вибору. Поки ви працюєте, час пошуку не обмежений: підходящої пропозиції ви можете чекати місяць-два-три-півроку, скільки знадобиться. А, значить, вище вірогідність, що нова робота виправдає очікування.
Друга. Ви переїжджаєте, і тільки потім намагаєтеся працевлаштуватися. Цей спосіб програє перший з кількох причин:
Ви обмежуєте себе в часі пошуку. Швидше за все, ви поїдете до іншого міста з грошовими накопиченнями, але вони не нескінченні. Крім того, фактор обмеженості створюватиме психологічну напруженість, а шукати роботу краще в спокійному, урівноваженому стані - це безпосередньо впливає на результати.
Завжди ефективніший пошук роботи за схемою «роботодавець шукає вас, а не ви шукаєте роботодавця». Коли ви переїдете, розумніше буде використовувати більш агресивні способи пошуку, ніж просто розміщення резюме в Інтернеті в очікуванні результатів. Значить, ваш пошук набуває інший статус: вам потрібна робота, а не роботодавець зацікавлений в вас. Це лише зміна акцентів, але вона впливає на сприйняття шукача роботодавцем.
Який би варіант працевлаштування ви не вибрали, ведіть пошук якомога більш активно.
Ось три головних канали:• розміщення резюме на сайтах з працевлаштування
• активний моніторинг вакансій, розміщених роботодавцями, з подальшим розсиланням резюме
• адресне звернення до компанії, в які ви хотіли б влаштуватися на роботу.
Сьогодні багато роботодавців проводять співбесіду по скайпу, проте будьте готові до поїздки в інше місто. Рідко компанії приймають остаточне рішення, не поспілкувавшись з фахівцем наживо. Це вигідно і вам: при особистому спілкуванні можна поставити більше запитань, отримати більше достовірної інформації. На співбесіді обов'язково з'ясуйте, чи існують в компанії програми підтримки співробітників з інших міст: допомога в пошуку житла, часткова компенсація його оренди. Якщо компанія таких можливостей не пропонує, і покладатися можна тільки на себе, подумайте, наскільки виправданий ризик, пов'язаний з переїздом. Якщо в рідному місті однозначно немає перспектив – пробуйте!
Джерело: http://blog.trud.com/